Μουντιάλ 2022: Παρέμβαση Ντεσάμπ πριν το ημίχρονο – Δύο αλλαγές στο 41’ (Video)

Μουντιάλ 2022: Η εικόνα της Γαλλίας και το 2-0 εις βάρος της, έφερε την κίνηση του Ντιντιέ Ντεσάμπ που προχώρησε σε διπλή αλλαγή τέσσερα λεπτά πριν τα 45’.

Δεν περίμενε το ημίχρονο για να παρέμβει ο Ντιντιέ Ντεσάμπ. Ο Γάλλος προπονητής, αφού η Αργεντινή έκανε το 2-0 και έδειχνε να έχει τον πλήρη έλεγχο στο ματς, αποφάσισε να προχωρήσει σε δύο αλλαγές. Ντεμπελέ και Ζιρού πέρασαν εκτός αγώνα στο 41ο λεπτό, για να πάρουν τις θέσεις τους οι Τουράμ και Κολό Μουανί. Θέλοντας να δώσει ενέργεια στην επίθεση των "τρικολόρ" που έδειχνε απλά να περιφέρεται στο πρώτο μέρος.

Δείτε τη διπλή αλλαγή:

Τα συγχαρητήρια της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR στο ποδοσφαιρικό τμήμα
Επεισόδια στο Βερολίνο, πληροφορίες για συλλήψεις
Καλάθης: «Πάντα θα υποστηρίζω τον Παναθηναϊκό»
Τελικός Κυπέλλου: Το «χρυσό» γκολ του Βαγιαννίδη και τα highlights του Παναθηναϊκός – Άρης