Μουντιάλ 2022: Ιστορικό γκολ Νεϊμάρ, «έπιασε» τον Πελέ (Video)

Μουντιάλ 2022: Ο Μπρόζοβιτς έχασε μεγάλη ευκαιρία και στο τέλος του πρώτου μέρους της παράτασης ο Νεϊμάρ με πανέμορφο γκολ έδωσε προβάδισμα στη Βραζιλία φτάνοντας τα τέρματα του Πελέ.

Ιστορικό γκολ για τον Νεϊμάρ, πέρα απ’ την ίδια τη σημασία του τέρματος που πέτυχε. Ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους της παράτασης, άλλαξε εκπληκτικά την μπάλα με τους συμπαίκτες του. Μπήκε στην περιοχή, πέρασε και τον Λιβάκοβιτς για το 1-0 της «σελεσάο».

Το γκολ αυτό είναι σπουδαίο για τον άσο της Παρί, καθώς έφτασε τα 77 με τη φανέλα της Βραζιλίας. Ισοφαρίζοντας τον Πελέ στην κορυφή των σκόρερ της «σελεσάο»!

Δείτε το ιστορικό γκολ του Νεϊμάρ.

Νωρίτερα (103’) παραλίγο η Κροατία να κάνει τη «ζημιά» στους Βραζιλιάνους. Ο Πέτκοβιτς με εκπληκτική ντρίπλα πέρασε δύο αντιπάλους, άνοιξε στον Μπρόζοβιτς που από πλεονεκτική θέση σούταρε άουτ.

Super League: Καμία κλήση για Αλμέιδα και το επεισόδιο μετά το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA
Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ έδωσε τετραήμερο ρεπό στους παίκτες λίγες ώρες μετά την ήττα από τον Άρη
Euroleague: Κρίσιμα παιχνίδια για Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό με σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr