Μουντιάλ 2022: Ο Τσο ισοφαρίζει σε ένα 3λεπτο για τη Νότια Κορέα, ο Κούντους το 2-3 για την Γκάνα

Μουντιάλ 2022: Τρομερό παιχνίδι στο «Education City Stadium» ανάμεσα στη Νότια Κορέα και την Γκάνα

Η Γκάνα προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο απέναντι στη Νότια Κορέα, αλλά οι Ασιάτες επέστρεψαν το ματς στην επανάληψη μέσα σε ένα τρίλεπτο.

Στο 58' μετά από λάθος του Λάμπτεϊ, ο Λι που μόλις είχε μπει στο παιχνίδι, έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Τσο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2!

Και σαν να μην έφτανε αυτό, στο 61' και πάλι ο Τσο με νέα άπιαστη κεφαλιά ισοφάρισε το παιχνίσι σε 2-2, πληρώνοντας τους Γκανέζους με το ίδιο νόμισμα!

Οι Αφρικανοί, ωστόσο, δεν τα παράτησαν και με την τρίτη τελική τους προσπάθεια στην εστία βρήκαν για τρίτη φορά δίχτυα! Ο Μενσά έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Ουίλιαμς βρήκε... αέρα, αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Κούντους που πέτυχε ο δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 2-3 στο 68'!

Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ