Μουντιάλ 2022: Ο Μοράτα βάζει μπροστά την Ισπανία (Video)

Μουντιάλ 2022: Δύο λεπτά μετά τη μία ώρα αγώνα ο Αλβάρο Μοράτα δημιουργεί σκορ στο Ισπανία-Γερμανία κάνοντας το 1-0.

Ευρωπαϊκό ντέρμπι με αβαντάζ για την Ισπανία απ’ το 62ο λεπτό. Η «φούρια ρόχα» ανοίγει το σκορ στην αναμέτρηση, αναγκάζοντας τους Γερμανούς να αλλάξουν λογική στο ματς, καθώς πιθανή ήττα θα τους φέρει σε αρκετά δύσκολη θέση. Ο Αλβάρο Μοράτα ήταν ο «δράστης».

Γκολ το οποίο ήρθε με το γνωστό Ισπανικό τρόπο. Κυκλοφορία μπάλας με ψυχραιμία, «χτίσιμο» παιχνιδιού με αρκετές πάσες. Η μπάλα έφτασε στον Ζόρντι Άλμπα αριστερά που έκανε τη συρτή σέντρα, ο Μοράτα κινήθηκε ωραία και με ωραίο τελείωμα με τη μία έκανε το 1-0.

Δείτε το γκολ των Ισπανών:

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη