Μουντιάλ 2022: Σαμπίρι και Αμπουκλάλ «τελειώνουν» το Βέλγιο! (Video)

Μουντιάλ 2022: Το Μαρόκο δεν πτοήθηκε απ’ το ακυρωθέν γκολ στο τέλος του πρώτου μέρους και «καθάρισε» το ματς με δύο πανέμορφα γκολ από Σαμπίρι και Αμπουκλάλ.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου το φάουλ του Ζίγιες που κατέληξε στα δίχτυα, ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Επειδή συμπαίκτες του επηρέαζε το οπτικό πεδίο του Κουρτουά. Οι Μαροκινοί δεν το έβαλαν κάτω όμως. Όντας καλύτεροι απ’ τους Βέλγους, «καθάρισαν» το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος.

Στο 73’ ο Σαμπίρι λες και ήταν το πεπρωμένο του ματς, σκόραρε με τον τρόπο που μπήκε και το τέρμα που ακυρώθηκε. Με απ’ ευθείας φάουλ και τον Κουρτουά να μπερδεύεται, βλέποντας την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αμπουκλάλ πήρε την πάρα από τον Ζίγιες μετά την εξαιρετική προσπάθεια του τελευταίου και πλάσαρε άψογα για το 2-0.

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα