Λύτρωση για Ρουμανία (video)

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2 η Ρουμανία την Ουγγαρία με τις δύο ομάδες να παραμένουν στη 2η θέση του ομίλου.

Όλα ανοιχτά διατηρήθηκαν στη «μάχη» της 2ης θέσης του 4ου ομίλου των προκριματικών, μετά το ισόπαλο 2-2 ανάμεσα σε Ουγγαρία και Ρουμανία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και άνοιξαν το σκορ στο 16’ με τέρμα του Βάντσκα, Η απάντηση από τους Ρουμάνους, ήρθε στο 68’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μούτου. Τρία λεπτά αργότερα ο Τζούτζακ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του.

Παρόλα αυτά, οι Βαλκάνιοι έφτασαν στην ισοφάριση όταν στο 92’ ο Τσίπσιου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ: Κίραλι, Βάντσακ, Καντάρ, Τζούτζακ (90’ Χαλμόσι), Σαλάι, Κόμαν, Πίντερ, Μέσαρος, Σάμπις (58’ Βάργκα), Χάιναλ (80’ Κόβακς), Κόρκσμαρ.
ΡΟΥΜΑΝΙΑ: Ταταρουσάνου, Ταμάς, Μπουρτσεάνου, Χίριλες, Γκροζάφ (71’ Ρουσέσκου), Στάνκου, Μούτου, Τόριε (66’ Μαξίμ), Γκοϊάν, Ραντού, Πιντίλι (86’ Τσίπσιου).

ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Αδύνατο να καλύψουμε τη ζήτηση για εισιτήρια»
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Οι ενδεκάδες του μεγάλου αγώνα
Εργκίν Αταμάν: «Ο μεγαλύτερος της Ευρώπης ο Παναθηναϊκός»!
NBA: MVP για τρίτη φορά ο Γιόκιτς - Η θέση του Γιάννη Αντετοκούνμπο