Ολυμπιακός-Αϊντχόφεν 4-2: Η τεσσάρα… πρόκρισης για «ερυθρόλευκους» (photos+video)

Ολυμπιακός-Αϊντχόφεν: Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τους «16» του Europa League πήραν οι «ερυθρόλευκοι» με τη νίκη τους 4-2 επί των Ολλανδών.

Τρομερό ήταν το πρώτο ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης», μια και οι δύο ομάδες έδειξαν τρομερή επιθετική λειτουργία, εν αντιθέσει με την άμυνά τους, αφού σε περίπου 48 λεπτά, με τις καθυστερήσεις, σημειώθηκαν πέντε τέρματα.

Ο Μπουχαλάκης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, όμως, στο 14’ ο Ζάχαβι κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια (1-1) με σουτ εκτός περιοχής και κόντρα στον Παπασταθόπουλο. Οι Πειραιώτες πήραν εκ νέου προβάδισμα στο 37’ με το τρομερό σουτ του Εμβιλά, αλλά τρία λεπτά αργότερα και πάλι ο Ζάχαβι πλήγωσε τους Νταμπλούχους Ελλάδας.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί έδωσε το τρίτο προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στην συνέχεια, ο Καμαρά έχασε σημαντική ευκαιρία και για τέταρτο τέρμα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους.

Η έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ήταν… εκρηκτική, μια και ο Ζάχαβι σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Σα, ωστόσο, ο Ολυμπιακός μπόρεσε να πάρει προβάδισμα πρόκρισης με το τέρμα του Μασούρα στο 83ο λεπτό, γράφοντας το 4-2.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από το Ολυμπιακός-Αϊντχόφεν

Ο «τελικός της χρονιάς» στην Μπολόνια για τον Παναθηναϊκό AKTOR - Η ώρα και το κανάλι
Σεπόλια: Ένοχος για βιασμό, αθώος για εμπορία ο Ηλίας Μίχος - Αθώα για μαστροπεία η μητέρα
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια