Europa League: Η βαθμολογία του ομίλου του ΠΑΟΚ μετά την ανατροπή (photos)

Europa League: Προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση πήρε ο ΠΑΟΚ μετά την ανατροπή επί της Αϊντχόφεν. Πέρασε από την Κύπρο η Γρανάδα.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έκανε ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο στην αναμέτρηση της Τούμπας και κατάφερε μέσα σε 20 λεπτά να φτάσει στην ανατροπή 4-1 κόντρα στην PSV, σημειώνοντας τέσσερα τέρματα. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους Θεσσαλονικείς στον όμιλο, που πλέον φιγουράρουν στην δεύτερη θέση του 5ου ομίλου.

Στο άλλο ματς του γκρουπ, η Γρανάδα κατάφερε να πάρει το «διπλό» κόντρα στην Ομόνοια στο «ΓΣΠ». Οι Ισπανοί μ’ ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο πήραν τη νίκη 2-0 και παραμένουν επικεφαλής στην βαθμολογία.

Την επόμενη αγωνιστική, στις 26 Νοεμβρίου ο ΠΑΟΚ θα ταξιδέψει στην Ολλανδία, όπου θα παίξει κόντρα στην Αϊντχόφεν, για την 4η στροφή του ομίλου, ενώ η Γρανάδα θα φιλοξενήσει την Ομόνοια.

Δείτε στην gallery τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική…