Λύτρωση στην παράταση για ΠΑΣ!

Ένα τέρμα του Κούτρη στο 98’ της παράτασης αποδείχθηκε αρκετό για τον ΠΑΣ έτσι ώστε να προκριθεί στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League παρά την ήττα του με 3-1 από την Οντ.

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα στη δεύτερη αναμέτρηση απέναντι στην Οντ, ωστόσο στο τέλος κατάφερε να πάρει την ιστορική πρόκριση παρά την ήττα με 3-1 για να αντιμετωπίσει πλέον την Άλκμααρ στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League.

Στο πρώτο μέρος και γενικά μέχρι το 50’ ο ΠΑΣ κρατούσε με χαρακτηριστική άνεση το ισόπαλο 0-0 που του έδινε ασφάλεια τριών τερμάτων. Παρόλα αυτά, ένα δίλεπτο αποδείχθηκε αρκετό για να έρθουν τα πάνω κάτω.

Στο 55’ οι Νορβηγοί μετά από πέναλτι που έκανε ο Καρανίκας άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Νόρντκβελε. Δύο λεπτά αργότερα ο Ακαμπουέζε έκανε το 2-0 για να ακολουθήσει καταιγισμός από την Οντ που έφτασε στο 3-0 στο 89’ με γκολ του Ρουντ.

Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, εκεί όπου στο 98’ ο Κούτρης με πλασέ έκανε το 3-1 που έδωσε στην ομάδα του το πολυπόθητο εισιτήριο.