Επική ανατροπή για Άστρα, 3-2 την Άλκμααρ (videos)

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στη Ρουμανία όπου η Άστρα Γκιούργκιου επικράτησε 3-2 της Άλκμααρ γυρνώντας από το εις βάρος της 2-0!

Τεράστια ανατροπή κατάφερε να κάνει η Άστρα Γκιούργκιου η οποία επικράτησε 3-2 της Άλκμααρ εντός έδρας παίρνοντας μικρό προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Europa League.

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν ονειρικό για τους φιλοξενούμενους καθώς στο 11’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Χένρικσεν για να κάνουν το 2-0 δύο λεπτά αργότερα με γκολ του Γιάνσεν. Παρόλα αυτά, πριν από το ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή.

Στο 25’ ο Μπορλντρίν μείωσε σε 2-1 για να γίνει το 2-2 από τον Άλιμπετς στο 40’ . Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Νταντέα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!