Εύκολα η Ρουμπίν (video)

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα η Ρουμπίν Καζάν επικράτησε ξανά της Μόλντε, αυτή τη φορά με 3-0 παίρνοντας άνετα την πρόκριση στους ομίλους.

Ακόμα μία νίκη πανηγύρισε η Ρουμπίν Καζάν απέναντι στη Μόλντε. Στη Ρωσία, επιβλήθηκε 3-0 χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες. Ο Προυντνίκοφ στο 33’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Ριαζάντσεφ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης να έχει χαμένο πέναλτι.

Στο 50’ ο Εμενίκε έκανε το 2-0 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Αζμούν στο 84’.

ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ: Ριζίκοφ, Κουζμίν, Μαβινγκά (70’ Κβερκβέλια), Μαρκάνο, Σέζαρ Νάβας, Κούλικ, Ριαζάντσεφ, Τορμπίνσκι, Ερεμένκο, Νάτσκο (64’ Αμπίσοφ), Προυντνίκοφ (64’ Αζμούν).
ΜΟΛΝΤΕ: Χάσκολντ, Βάτσχαγκ, Ρινταρόι, Φόρεν (65’ Χόβλαντ), Τοΐβιο, Χέσταντ (56’ Μπεργκέτ), Χόσεθ, Έκπο, Κολί (56’ Τρίπιτς), Ανάλντο, Τσίμα.

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»