Γκόμεθ: «Απογοητευτικό το δεύτερο γκολ»

Η Ομόνοια θα κάνει αυτό που μπορεί στο δεύτερο ματς της Κύπρου, όμως ο Γκόμεθ ήταν ξεκάθαρος πως το τέρμα του Ελ Αραμπί αλλάζει τελείως τα δεδομένα υπέρ του Ολυμπιακού!

Ιδιαίτερα απογοητευμένος για το γεγονός πως η Ομόνοια δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις, ήταν ο Γιόρντι Γκόμεθ. Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας της Λευκωσίας, ξεκαθάρισε πως το 1-0 θα ήταν καλό αποτέλεσμα, αλλά το 2-0 κάνει πολύ δύσκολα τα πράγματα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιόρντι Γκόμεθ:

«Σε γενικές γραμμές ο Ολυμπιακός δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες από εμάς. Το 1-0 θα ήταν ένα καλό αποτέλεσμα αλλά το ότι δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις, είναι απογοητευτικό.

Δεν είχαμε ξεκάθαρες ευκαιρίες, όμως είχαμε κάποιες προϋποθέσεις και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε. Το 2-0 είναι ένα δύσκολο αποτέλεσμα αλλά θα κάνουμε ότι μπορούμε στη ρεβάνς.

Θα χρειαστεί να κάνουμε ένα τέλειο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός είναι μια πολύ καλή ομάδα. Το σκορ είναι δύσκολο όμως θα κάνουμε ότι μπορούμε».

Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα