Champions League: Έλειψαν οι εκπλήξεις (videos)

Εκτός από το πρώτο παιχνίδι όπου η Αστάνα ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ απέναντι στη Μάριμπορ, στα άλλα ματς δεν υπήρξαν ιδιαίτερες εκπλήξεις.

Σπουδαία πρόκριση πήρε η Αστάνα η οποία επιβλήθηκε 3-1 της Μάριμπορ και ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0 του πρώτου αγώνα. Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ σοβαρεύτηκε και μετά την ισοπαλία με την Φόλα Ες στο πρώτο ματς, επικράτησε 3-0 για να προκριθεί στον 3ο προκριματικό.

Τα πάνω – κάτω πήγε να φέρει η Τρέντσιν απέναντι στη Στεάουα Βουκουρεστίου. Έχοντας ηττηθεί 2-0 στο γήπεδό της, κατάφερε στο ημίχρονο να ισοφαρίσει το εις βάρος της σκορ. Η απάντηση από τους Ρουμάνους ήρθε στο δεύτερο μέρος όταν ισοφάρισαν σε 2-2. Τελικά, η Τρέντσιν πήρε τη νίκη με 3-2, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για την πρόκριση.

Μεγάλη πρόκριση για την Κάραμπαγκ που επικράτησε 1-0 της Ρούνταρ εκτός έδρας και προκρίθηκε μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα. Τις νίκες της διπλασίασε η Λεχ Πόζναν απέναντι στην Σαράγιεβο επικρατώντας 1-0.

Πρόκριση και για την ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ μετά το 0-0 που απέσπασε στην έδρα της Ντάνταλκ στην Ιρλανδία. Την παράταση χρειάστηκε η Βιντεότον για να προκριθεί επί των Νιου Σέιντς. Αυτό γιατί στην κανονική διάρκεια ηττήθηκε 1-0, ενώ στην παράταση ισοφάρισε σε 1-1.

Τέλος, πρόκριση και για τη Σέλτικ που επικράτησε 4-1 της Στάρνιαν στην Ισλανδία διπλασιάζοντας τις επιτυχίες της.

Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός