Λεβερκούζεν – Ζενίτ 2-0 (video)

Εξαιρετικό παιχνίδι από τη Λεβερκούζεν η οποία επικράτησε 2-0 της Ζενίτ εντός έδρας για να κάνει βήμα πρόκρισης.

Ένα βήμα πιο κοντά στους «16» του Champions League έκανε η Μπάγερ Λεβερκούζεν. Η ομάδα της Γερμανίας φιλοξένησε τη Ζενίτ στην «Μπάι Αρένα» και πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 2-0 για να βρεθεί στην πρώτη δυάδα του ομίλου.

Στο 58’ ο Ντονάτι με μακρινό σουτ άνοιξε το σκορ για τις «ασπιρίνες» με τον Κυριάκο Παπαδόπουλου με παλικαρίσια κεφαλιά στο 63’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα «υπογράφοντας» τη νίκη της ομάδας του.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Σπάχιτς (60' Παπδόπουλος), Βεντέλ, Τοπράκ, Ντονάτι, Ράιναρτζ, Μπέντερ, Τσαλχάνογλου (82' Γεβντάι), Σον, Μπελαράμπι (85' Μπραντ), Κίσλινγκ
ΖΕΝΙΤ: Λοντίγκιν, Ανιούκοφ, Κρισίτο, Λόμπερτς, Γκαράι, Χάβι Γκαρθία, Βίτσελ (82' Κερζάκοφ), Φαϊζούλιν (63' Σατόφ), Χουλκ, Ντάνι, Ροντόν.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»