Μεγάλη ανατροπή για Σέλτικ (video)

Με τον Γιώργο Σαμαρά να πετυχαίνει ένα γκολ και να έχει μία ασίστ η Σέλτικ επικράτησε 3-0 της Σαχτέρ Καραγκάντι για να προκριθεί στους ομίλους.

Από αρκετά δύσκολο ήταν το έργο της Σέλτικ για την πρόκρισή της στους ομίλους του Champions League μετά την ήττα της με 2-0 από τη Σαχτέρ στο Καζακστάν. Παρόλα αυτά, ο σύλλογος της Γλασκώβης κατάφερε να φτάσει στη μεγάλη ανατροπή επικρατώντας 3-0 πετυχαίνοντας το γκολ της πρόκρισης στις καθυστερήσεις.

Από τους πρωταγωνιστές, ήταν και ο Γιώργος Σαμαράς ο οποίος στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ήταν αυτός που έκανε την ασίστ στον Κόμονς ο οποίος άνοιξε το σκορ. Ο Έλληνας διεθνής στο 48’ έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του, καθώς κάνοντας το 2-0 ισοφάρισε το σκορ της πρώτης αναμέτρησης.

Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Φόρεστ μετά από φάση διαρκείας.

ΣΕΛΤΙΚ: Φόρστερ, Λούστιγκ, Μάθιους, Άμπροουζ, Μουλγκρού, Σκοτ Μπράουν, Λέντλεϊ, Φόρεστ (94’ Φαν Ντικ), Κόμονς (79’ Μπέριγκτερ), Στόουκς, Σαμαράς.
ΣΑΧΤΕΡ: Μόκιν, Σίμτσεβιτς, Μάλι, Βασίλιεβιτς, Ντζίντιτς, Ποριαβάεβ, Κάνιας, Βίσιους, Φινοντσένκο (83’ Ζένκοβιτς), Γκαζαριάν, Χιζνιτσένκο.

Μπαρτσελόνα: Θέλει να μείνει και τη νέα σεζόν ο Λεβαντόφσκι
Κριστιάνο Ρονάλντο: Μια εντυπωσιακή Ferrari είναι το νέο super car στη μεγάλη συλλογή του (photo)