Ξεσπάει η Ίντερ

Οι «νερατζούρι» θέλουν να συνδυάσουν ουσία και θέαμα στο σημερινό ματς με την Τζένοα

Εκεί που ήταν έτοιμη η Ίντερ να πανηγυρίσει ένα σημαντικό τρίποντο στην Φλωρεντία δέχθηκε την ισοφάριση στο 93′ και έτσι έμεινε στο ισόπαλο 1-1 απέναντι στην Φιορεντίνα. Δεύτερη διαδοχική απώλεια για την Ίντερ στο πρωτάθλημα, που προέρχεται από δύο ισοπαλίες, επιτρέποντας στην Γιουβέντους να την προσπεράσει στον πίνακα της βαθμολογίας. Προφανώς και οι «νερατζούρι» δεν σκέφτονται κάτι άλλο πλην της νίκης σήμερα στο βατό ομολογουμένως παιχνίδι, με αντίπαλο την προτελευταία Τζένοα. Χαμηλά αναμενόμενα ο άσος, αλλά το ματς μπορεί να έχει τέρματα και θα προτιμήσουμε το Over 2.5 στο 1.65.

Μεσοβδόμαδα η Μπαρτσελόνα φιλοξένησε τη Ρεάλ σε εξ’ αναβολής ματς με τις δύο ομάδες να συμβιβάζονται στο 0-0. Αμφότερες είχαν τις στιγμές τους στο ματς, μέτριο όμως γενικά ποιοτικά το 90λεπτο και καμία από τις δύο δεν έδειξε διάθεση να ρισκάρει. Καλή λύση για ποντάρισμα σήμερα ο άσος σε συνδυασμό με το over 2,5, κόντρα στην Αλαβές.
Η Βαλένθια την προηγούμενη Κυριακή φιλοξένησε τη Ρεάλ, ήταν αρκετά καλή και ειδικά στο β’ ημίχρονο για να ισοφαριστεί ωστόσο στην τελευταία φάση του αγώνα.Οι Μαδριλένοι απείλησαν λίγο περισσότερο στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να έχουν τις φάσεις στην επανάληψη και το γκολ στο 78’. Στο 95’ ήρθε η ισοφάριση από κόρνερ.

Στους 27 βαθμούς οι «Νυχτερίδες», έχασαν την ευκαιρία να βρεθούν εντός 6άδας. Αναγκασμένη να ψάξει τη νίκη η Βαγιαδολίδ για να μην μπει σε περιπέτειες, δεν πείθει όμως καθόλου ούτε επιθετικά ούτε αμυντικά. Σε πολύ καλύτερη κατάσταση οι φιλοξενούμενοι, που ξεκουράστηκαν και σήμερα έχουν σωστά τον πρώτο λόγο στη νίκη.

ΙΝΤΕΡ-ΤΖΕΝΟΑ over 2,5 1.65
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ-ΑΛΑΒΕΣ 1 & over 2,5 1.45
ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ 2 2.15

Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR