Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Ανεκδιήγητος Φούφης, τεχνική ποινή στον Πρίφτη από το 4'! (video+photos)

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Ο Γιάννης Φούφης ανέλαβε να βγάλει από τη δύσκολη θέση τον Ολυμπιακό στον τελικό με τον Παναθηναϊκό.

Ηράκλειο, αποστολή: Ηλίας Λαλιώτης

Προκλητικές αποφάσεις στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, πριν καλά-καλά ξεκινήσει το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό.

Οι «πράσινοι» μπήκαν με το... μαχαίρι στα δόντια στο παρκέ και με τρομερή άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση προηγήθηκαν μέσα σε λιγότερα από 3 λεπτά με 7-0. Ο Μπαρτζώκας πήρε τάιμ άουτ, αλλά αυτός που ανέλαβε να γυρίσει το ματς μετά το τέλος του τάιμ άουτ ήταν άλλος.

Ο διαιτητής Φούφης (κατά κύριο λόγο) με απίστευτες αποφάσεις. Αρχικά ακριβώς μπροστά του δεν έδωσε το καταφανέστατο φάουλ σε προσπάθεια τριών πόντων από τον Σλούκα στον Σαντ Ρος, ενώ εν συνεχεία η Τσαρούχα χρέωσε με ανύπαρκτο επιθετικό φάουλ τον Μποχωρίδη και ο Φούφης ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ, μετά από μόλις 4 λεπτά αγώνα χρέωσε με τεχνική ποινή τον Πρίφτη που διαμαρτυρήθηκε!

Η συνέχεια ήταν ανάλογη με το τρίτο φάουλ του Μποχωρίδη μετά από μολις 5 λεπτά αγώνα, ενώ Φούφης, Τσαρούχα και Κορομηλάς έδιναν φάουλ εναντίον των «πράσινων» σε κάθε «εεεε» που έκαναν οι ερυθρόλευκοι!

Δείτε τη φάση:

Champions League, Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0: Βλέπει τελικό με Φούλκρουγκ
Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού