Λιθουανία: Στο Final-4 του Κυπέλλου η Λιετκαμπέλις με Καλαϊτζάκη!

Στο Final-4 του λιθουανικού κυπέλλου προκρίθηκε η Λιετκαμπέλις του Παναγιώτη Καλαϊτζάκη

Την πρόκριση στο Final-4 του Κυπέλλου Λιθουανίας, πήρε η Λιετκαμπέλις του Παναγιώτη Καλαϊτζάκη, με... ισοπαλία (80-80), αφού στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στη Νεπτούνας είχε επικρατήσει με 4 πόντους διαφορά.

Ο Έλληνας γκαρντ ήταν για ακόμα μία φορά θετικός, έχοντας 11 πόντους (με 1/2 διπ., 2/5 τριπ., 3/4 βολές), 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 λάθος και 1 κλέψιμο σε 19:32 λεπτά συμμετοχής.

Το Final-4 Four του Κυπέλλου θα διεξαχθεί το διήμερο 19 και 20 Φεβρουαρίου στο Βίλνιους, με την Ρίτας να έχει πάρει ήδη την πρόκριση και να είναι η αντίπαλος της Λιετκαμπέλις στον πρώτο ημιτελικό.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη