Τόφας-Ζαλγκίρις 71-57: Έμειναν από λύσεις στο τέλος οι Λιθουανοί!

Η Ζαλγκίρις σημείωσε μόλις 4 πόντους στην τελευταία περίοδο και ηττήθηκε (71-57) από την Τόφας, στο «Gloria Cup»

Απογοητευτική ήταν η εικόνα της Ζαλγκίρις στο τελευταίο 10λεπτο με την Τόφας, όπου ηττήθηκε με 71-57 στο πλαίσιο του τουρνουά «Gloria Cup»!

Η ομάδα του Μάρτιν Σίλερ είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα για τρία δεκάλεπτα, αλλά στο τέταρτο... «πλημμύρισε», με τους Τούρκους να κάνουν ένα σερί 16-0 στα πρώτα έξι λεπτά και να το κλείνουν με επιμέρους σκορ 23-4 φτάνοντας στη νίκη!

Κορυφαίος της Τόφας ήταν ο Σέφερντ με 18 πόντους, με τον Κουκ να κάνει νταμπλ-νταμπλ με 13π. και 10 ριμπάουντ.

Από τη Ζαλγκίρις, που τελείωσε το ματς 18 λάθη, ξεχώρισε ο Λεκαβίτσιους με 10 πόντους, που ήταν και ο μοναδικός με διψήφιο αριθμό.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 30-39, 48-53, 71-57.