Κατέρρευσε ο Άρης!

Την ήττα με 82-67 γνώρισε ο Άρης στη Γερμανία από την Άλμπα Βερολίνου κάνοντας τραγική 4η περίοδο.

Για 30 λεπτά ο Άρης έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι με την Άλμπα Βερολίνου και είχε στο χέρι του τη νίκη με βάση την απόδοσή του. Στην 4η και τελευταία περίοδο όμως, υπέστη black out και με αρκετά τραγικά λάθη, είδε την αντίπαλό του να παίρνει τη μεγάλη νίκη με 82-67 και έτσι να μπλέκει μετά και από τη βαριά ήττα από τη Μιλάνο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης έμεινε στο -12, ωστόσο γύρισε την κατάσταση και προηγήθηκε στους πέντε πόντους στην 3η περίοδο. Παρόλα αυτά, ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος αυτής για να καταστρέψει όλη του την προσπάθεια στην τελευταία περίοδο.

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι