Απογοητευτικός ο ΠΑΟΚ!

Την ήττα με 81-68 στην Πυλαία από την Όλντενμπουργκ γνώρισε ο ΠΑΟΚ που μπλέκει αναφορικά με την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα πρόκρισης έχασε ο ΠΑΟΚ ο οποίος φιλοξενώντας την Όλντενμπουργκ στην Πυλαία έκανε κακή εμφάνιση χωρίς τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη για να γνωρίσει την ήττα με 81-68 με τη διαφορά των 13 πόντων να είναι τιμητική καθώς βρέθηκε ακόμα και στο -22 κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα τη Γερμανίας με ρεσιτάλ ευστοχίας έξω από τη γραμμή των 6.75 κατάφερε να πάρει προβάδισμα 15 πόντων με 43-28. Ανάλογη ήταν η εικόνα και στην 3η περίοδο και έτσι όλα κρίθηκαν νωρίς όταν και η Όλντενμπουργκ προηγήθηκε 65-45. Το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν να μειώσει απλά στους 13 πόντους που ίσως αυτό αποδειχθεί καλό σε περίπτωση ισοβαθμίας.

Τα δεκάλεπτα: 15-16, 28-43, 45-65, 68-81

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Τέπιτς 2, Λιάπης, Βασιλειάδης 9 (1), Κακαρούδης 5 (1), Τσόχλας 2, Δέδας 7 (1), Μαργαρίτης 11 (1), Κώττας, Ντούβνιακ 4, Μάρκοβιτς 11, Χάτσερ 17 (3)
Ολντενμπουργκ (Ντρίγεντσιτς): Κράμερ Κ. 12 (2), Μασάντο 6 (2), Κράμερ Ν. , Σμόλντερς 9, Πρέπελιτς 6, Λόκχαρτ, Πόλντινγκ 10 (2), Αλεξάντροφ 9 (3), Σβέλθεμ 3 (1), Κβάλε 15, Ντάγκινς 11

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)