Ήττα για τις Κορασίδες

Η εθνική μπάσκετ Κορασίδων έμεινε στα... αποδυτήρια στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τη Λευκορωσία κι αυτό είχε ως συνέπεια να ξεκινήσει με ήττα 60-45 τους αγώνες της στην οκτάδα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας που φιλοξενείται στα Σκόπια

Η ελληνική ομάδα ολοκλήρωσε την πρώτη περίοδο στο -16 (7-23), πάλεψε για τη μεγάλη ανατροπή και μείωσε στους 3 στο ημίχρονο (25-28) αλλά δεν μπόρεσε ποτέ να πάρει "κεφάλι" στο σκορ. Οι Λευκορωσίδες μπήκαν με σερί 7-0 στην τελευταία περίοδο (41-52 στο 35΄) και πήραν τη νίκη, με τις Ελληνίδες να πετυχαίνουν μόλις 4 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 7-23, 25-28, 41-45, 45-60

Η σύνθεση της εθνικής: Φάρου 3, Α. Τσινέκε, Ε. Τσινέκε 2, Μυλωνάκη, Χατζηβασιλείου 6, Δημητριάδου, Χρυσανθίδου, Παναγιωτοπούλου-Ανδριτσοπούλου 2, Καραμπάτσου, Αναστασοπούλου 18, Τσιχλάκη 4, Κοντογεώργου 8

ΟΑΕΔ: Είσαι άνεργος; Δες αυτά τα προγράμματα και θα βρεις σίγουρα δουλειά!
Ολυμπιακός-Χίμκι: Οι διαιτητές του αγώνα στο ΣΕΦ (photo)
Τακτικές και μέθοδοι για έναν επιτυχημένο προπονητή από τον Γιώργο Αμανατίδη στο ΙΕΚ ΑΛΦΑ Πειραιά
Διπλό «χτύπημα» ο ΠΑΟΚ: Παίρνει και Σβιντέρσκι και Μίσιτς