Λιμόζ: «Αυτοκτονία» για Γιαννάκη (video)

Η Λιμόζ του Παναγιώτη Γιαννάκη βρέθηκε να προηγείται 42-28 στο ημίχρονο, αλλά ηττήθηκε 66-65 μέσα στην έδρα της από τη ΛεΜαν.

Οι «λιμουζό» έδειχναν ότι θα έπαιρναν τη νίκη που θα ήταν η τρίτη τους στο πρωτάθλημα στον αγώνα που έγινε για την τέταρτη αγωνιστική της γαλλικής λίγκας, αλλά δεν τα κατάφεραν. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν επιμέρους σκορ 38-23 στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα να φύγουν με το διπλό. Κορυφαίος για τους νικητές ο Ζοάο Πάολο Μπατίστα με 15 πόντους, με τον Άγγελο Τσάμη να έχει 7 πόντους και 2 ριμπάουντ σε 21 λεπτά συμμετοχής για τους ηττημένους.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ