Ατλάντα Χοκς: Στάθηκαν στο Μαϊάμι (videos)

Παραλίγο να απολέσουν διαφορά 18 πόντων, αλλά οι Ατλάντα Χοκς πέρασαν με 93-91 από το «AmericanAirlines Arena» των Μαϊάμι Χιτ.

Χωρίς τους Τζεφ Τιγκ (ρεπό), Ντε Μαρ Κάρολ (ρεπό), Αλ Χόρφορντ (ρεπό), Πέρο Άντιτς (ρεπό) και Τάμπο Σεφολόσα (γάμπα) δημιούργησαν διψήφια διαφορά από το πρώτο 24λεπτο, ενώ στην τρίτη περίοδο βρέθηκαν μπροστά με 51-33. Στη συνέχεια, οι εκπρόσωποι του Μαϊάμι ψαλίδισαν τη διαφορά, αλλά δεν απέφυγαν πτώση στο 25-33, καθώς η ελλιπέστατη ομάδα του Μάικ Μπουντενχόλζερ ανέβηκε στο 47-12 χάρη σε «θανατηφόρο» τρίποντο του Κεντ Μπέιζμορ (15 πόντ., 6/10 σουτ, 35:11) στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Ακόμα, ο Πολ Μίλσαπ έφτασε στους 22 πόντους και ο Ντένις Σρούντερ στους 16.

Από την πλευρά του, ο Έρικ Σποέλστρα στερήθηκε των υπηρεσιών των Κρις Μπος (ίωση), Κρις Άντερσεν (ίωση) και Τζος Μακ Ρόμπερτς (γόνατο), ενώ προτίμησε τον Χένρι Ουόλκερ (10 πόντ., 3/16 σουτ, 26:20) για την αποψινή βασική πεντάδα αντί του Ουντόνις Χάσλεμ (6 πόντ., 13:53). Στα των σκόρερ, ο Ντουέιν Ουέιντ «έγραψε» 22 πόντους και ο Μάριο Τσάλμερς 16 ως αναπληρωματικός του Γκόραν Ντράγκιτς (6 πόντ., 2/7 σουτ, 35:07), , ο οποίος φανέρωσε έντονες ενοχλήσεις στη μέση, αλλά εξέφρασε ελπίδα για παρουσία στο μεθαυριανό εντός έδρας ματς (03/03, 02:30) με τους Φίνιξ Σανς. Τέλος, ο Χασάν Ουάιτσαϊντ σημείωσε 14 πόντους και ισοφάρισε ρεκόρ καριέρας στο NBA με 24 ριμπάουντ.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!