Παναθηναϊκός: Το πρώτο καλάθι του Κέντρικ Ναν με την «πράσινη» φανέλα (video)
Eurokinissi

Παναθηναϊκός: Το επίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα των «πράσινων» έκανε ο Αμερικάνος γκαρντ, που πέτυχε και τους πρώτους του πόντους στην Euroleague.

Ο 28χρονος άσος έφτασε την Τρίτη (07/11) στην Αθήνα, την Πέμπτη (09/11) ταξίδεψε με την αποστολή του «τριφυλλιού» στην Γερμανία και την Παρασκευή (10/11) μπήκε στην 12άδα του Παναθηναϊκού από τον Εργκίν Αταμάν, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Euroleague.

Μάλιστα, το ντεμπούτο του με τους «πράσινους» δεν άργησε να… έρθει, καθώς 2:46 πριν την ολοκλήρωση της πρώτης περιόδου, ο Τούρκος κόουτς τον πέρασε στο παρκέ, γράφοντας την πρώτη του συμμετοχή με τα «πράσινα».

Δευτερόλεπτα αργότερα και συγκεκριμένα 1:07 πριν το τέλος του δεκαλέπτου, ο Κέντρικ Ναν σημείωσε τους πρώτους του πόντους με τον Παναθηναϊκό, μ’ ένα φλότερ με το αριστερό χέρι, δίνοντας προβάδισμα τεσσάρων πόντων στο «τριφύλλι» 25-21.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»