Ιτούδης: «Η ομάδα μου να είναι χαμαιλέων, όπως σήμερα»

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ολυμπιακός:  Στην ανατροπή της ομάδας του αλλά και το κακό ξεκίνημα στο ματς με τους Πειραιώτες αναφέρθηκε ο Δημήτρης Ιτούδης μετά τη νίκη στην 5η αγωνιστική της Euroleague

Αναλυτικά όσα είπε στη NOVA ο Έλληνας τεχνικός της ρωσικής ομάδας:

«Να πω ένα ευχαριστώ και συγχαρητήρια στους παίκτες. Είχαμε ένα κακό ξεκίνημα, ούτε καν στα φιλικά δεν παίζουμε έτσι. Θέλουμε να έχουμε μία ταυτότητα, να είμαστε συνεπείς αμυντικά.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ καλά και ο Ντόρσεϊ ήταν πολύ εύστοχος, αλλά τους δώσαμε χώρους για να σκοράρουν. Το 20-25 ήταν πολύ καλό σκορ για εμάς στην πρώτη περίοδο. Στο δεύτερο και το τρίτο δεκάλεπτο ανοίξαμε λίγο τη ρακέτα και μας έδωσε τη δυνατότητα να έχουμε τους δημιουργούς μας από πάνω και καλή κυκλοφορία της μπάλας.

Έχω πει πολλές φορές ότι μου αρέσει η ομάδα μου να είναι χαμαιλέων, κάτι αντίστοιχο κάναμε εκείνη τη στιγμή. Συνεχίζουμε να παίρνουμε το καλύτερο δυνατό. Αυτοί που είναι εδώ παρόντες έδωσαν ψυχή».