Φενέρμπαχτσε-Ζενίτ 92-84: Ασταμάτητη με Ντε Κολό

Η Φενέρμπαχτσε πέτυχε την ένατη σερί νίκη (92-84) της κόντρα στην Ζενίτ με το Νάντο Ντε Κολό να πραγματοποιεί εντυπωσιακή εμφάνιση

«Τρένο» πηγαίνει η Φενέρμπαχτσε του Ιγκόρ Κοκόσκοφ, καθώς επικράτησε (92-84) και της Ζενίτ φτάνοντας τις εννιά σερί νίκες στην διοργάνωση με το Νάντο Ντε Κολό να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής και άξιος συμπαραστάτης του ο Μάρκο Γκούντουριτς!

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο από το ξεκίνημα (25-25 στο 10’) και στο τέλος του πρώτου 20λεπτου η Φενέρ είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα (47-43 στο 20’).

Οι Ρώσοι με τους Τόμας, Ρίβερς και Πάνγκος μπόρεσαν να πάουν το προβάδισμα (69-74 στο 33’), αλλά στα τελευταία 7 λεπτά, ο Ντε Κολό έκανε την διαφορά οδηγώντας την Τουρκική ομάδα στη νίκη.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λαμόνικα, Ρίζικ, Καρντούμ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-25, 47-43, 66-65, 92-84.

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ (Κοκόσκοβ): Μπράουν 5 (1/6 σουτ, 4 ασίστ), Πέρεζ, Γκούντουρις 19 (5/7 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Μαχμούτογλου 5 (1), Ο'Κουίν, Ντε Κολό 24 (5/7 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 8/9 βολές, 7 ασίστ, 4 λάθη), Πιερ 8, Μπαρτέλ 2, Βέσελι 16 (6/10 δίποντα, 4/5 βολές, 4 ασίστ), Έντι 3 (1), Ντουβερίογλου 2, Ουλανόβας 8.

ΖΕΝΙΤ (Πασκουάλ): Ρίβερς 14 (4/7 τρίποντα), Ζαχάροφ, Πάνγκος 10 (1/6 τρίποντα, 7 ασίστ), Φριντζόν, Χόλινς, Τόμας 21 (4/8 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 4/4 βολές), Μπαρόν 13 (3), Πούσκοφ 2, Τρούσκιν 4, Ζούμπκοφ 5, Πονίτκα 4, Γκουντάιτις 11 (5 ριμπάουντ).