Μακάμπι Τελ Αβίβ - Φενέρμπαχτσε 65-75: «Διπλό» και στα σχοινιά η «ομάδα του λαού»

Επιστροφή στις νίκες για την Φενέρμπαχτσε, η οποία επικράτησε 75-65 της Μακάμπι στο Τελ Αβίβ.

Η ομάδα της Κωνσταντινούπολης έβαλε τέλος σ’ ένα σερί τριών ηττών, την στιγμή που η «ομάδα του λαού» γνώρισε την δεύτερη ήττα στην έδρα της και τέταρτη στο σύνολο. Έτσι, οι Τούρκοι έχουν ρεκόρ 3-3 με τους Ισραηλινούς να πέφτουν στο 2-4.

Το «συγκρότημα» του Ιγκόρ Κοκόσκοφ πανηγύρισε τη νίκη χάρις στο… ξέσπασμα που έκανε το τελευταίο δεκάλεπτο, όπου πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης είχε προβάδισμα 11 πόντων (69-58). Από την άλλη, η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου ήταν άστοχη έξω από την γραμμή του τρίποντου και το πλήρωσε.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 38-35, 54-56, 65-75.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)