Μπασκόνια - Χίμκι 83-79: Επικράτησαν στο τέλος οι Βάσκοι (video)

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος, με τους γηπεδούχους να έχουν ελαφρύ προβάδισμα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην τρίτη περίοδο η Χίμκι όμως βρήκε λύσεις στην άμυνα ώστε να κρατήσει τους Βάσκους στους 14 πόντους και να μπορέσει να κλείσει με +2 (61-63) στο 30ο λεπτό.

Για τους γηπεδούχους ο Σιλντς είχε 22 πόντους, ο Φολ 15 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Ανρί 10 πόντους και 8 ασίστ. Για την Χίμκι ο Σβεντ ήταν πρώτος σκόρερ με 18 πόντους, ο Γιερέμπκο είχε 16, ο Τίμα 10 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 27-25, 47-44, 61-63, 83-79.

KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz - Khimki Moscow Region Highlights

Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς
Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)
Euroleague: Το κάρφωμα του Λεσόρ και η ασίστ του Ουίλιαμς Γκος στο Top 10 των Game 4 (video)