Η βαθμολογία της Euroleague μετά την ήττα του Ολυμπιακού από τη Ζενίτ (photos)

Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία στην Ευρωλίγκα μετά την 3η αγωνιστική της Regular Season.

Με τρεις αναμετρήσεις που έγιναν το βράδυ της Παρασκευής (18/10), ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Regular Season στην Euroleague. Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τη Ζενίτ και παρά το εξαιρετικό του ξεκίνημα και το φαινομενικά εύκολο βράδυ, κατάφερε να ηττηθεί από τους Ρώσους. Οι «ερυθρόλευκοι» πήγαν το ματς στην παράταση με το 64-64 της κανονικής διάρκειας, με τη Ζενίτ να επικρατεί 77-68 στον έξτρα χρόνο και να παίρνει την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση.

Λίγη ώρα αργότερα, σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετές ανατροπές η Βαλένθια υποδέχθηκε την Εφές Αναντολού με τους Τούρκους να κερδίζουν 83-78 και να παίρνουν δεύτερο σερί ροζ φύλλο αγώνα μετά την ήττα τους στην πρεμιέρα. Τέλος, η Μπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο 20λεπτο κόντρα στην Άλμπα και με το… εκκωφαντικό 103-84 διέλυσε τους Γερμανούς για να φτάσει στο 3-0 και την πρώτη θέση. Δείτε τη βαθμολογία της Euroleague στο photostory που ακολουθεί…