Φενέρμπαχτσε-Αναντολού Εφές 84-66: Πάτησε «γκάζι» στο τέλος και πήρε τον «εμφύλιο» (photos)

H Φενέρμπαχτσε παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ στο τελευταίο δεκάλεπτο επικράτησε με 84-66 της Αναντολού Εφές εντός έδρας

Ένα ακόμα βήμα για να «καπαρώσει» την πρώτη θέση της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου έκανε η Φενέρμπαχτσε, η οποία επικράτησε με 84-66 της Αναντολού Εφές εντός έδρας στον τουρκικό «εμφύλιο» της 24ης αγωνιστικής της Euroleague.

Οι γηπεδούχοι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό στο τέταρτο δεκάλεπτο και πραγματοποιώντας επιμέρους σκορ 27-19 καθάρισαν το ματς. Βέβαια είχαν βάλει τις βάσεις από το δεύτερο δεκάλεπτο όταν με σκορ 23-12 είχαν προηγηθεί με 43-29 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Από εκεί και πέρα ο Κώστας Σλούκας έγραψε ιστορία καθώς ξεπέρασε τους 1.000 πόντους με τη φανέλα της Φενέρ στην EuroLeague γράφοντας το 63-48 (32').