Δυσκολεύει η πρόκριση για τον Ερυθρό Αστέρα

Με οδηγό τον Στράτο Περπέρογλου η Μπαρτσελόνα κέρδισε εντός έδρας τον Ερυθρό Αστέρα με σκορ 67-54 και τον έβαλε σε περιπέτειες όσον αφορά την πρόκρισή του στο top - 8 της Euroleague.

Οι φιλοξενούμενοι κρατήθηκαν στον ματς στο πρώτο ημίχρονο το οποίο και έκλεισαν στο -3 (32-29) όμως στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα με... προστάρη τον Περπέρογλου έφτασε σε μια άνετη όπως εξελίχθηκε νίκη, αφού η τρίτη και η τέταρτη περίοδος της ανήκε ολοκληρωτικά.

Έτσι οι Σέρβοι πλέον νιώθουν την καυτή ανάσα της Νταρουσάφακα που είναι στην ένατη θέση με ρεκόρ 14-14 έναντι 15-13 των Σέρβων.

Ο Ερυθρός Αστέρας την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται την Ούνιξ, ενώ η Νταρουσάφακα ταξιδεύει στην Γερμανία για να παίξει με την Μπάμπεργκ, ενώ οι δύο αντίπαλοι για την 8η θέση συγκρούονται την τελευταία αγωνιστική μεταξύ τους στην Τουρκία, σε ένα ματς που αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον, εφόσον και οι δύο κερδίσουν ή χάσουν την 29η αγωνιστική.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 32-29, 52-43, 67-54.

Αναντόλου Εφές: Σοκ με Ντράγκιτς!
Survivor 2: Τρελό γέλιο στο Twitter με την queen Ντίνα και το καυτό μαγιό της Ξένιας!
Ντιναμό Κιέβου - ΑΕΚ: Σφυρίχτρα από Σλοβενία
Παναθηναϊκός: Ο χτυπημένος Κάτσε και το πείραγμα Αυλωνίτη (photo)
Στοιχεία - ΣΟΚ: Τέλος στα σενάρια - Έτσι βρήκε φρικτό θάνατο η Ειρήνη Λαγούδη - Όλη η αλήθεια
Κοινωνικό Τιμολόγιο ΔΕΗ: Πώς να κάνετε την αίτηση βήμα - βήμα
Συντάξεις: Ποιοι κατοχυρώνουν πλήρη σύνταξη από τα 57
Ηλίας Βρεττός: Σοκ από τα νέα στοιχεία για το σοβαρό τροχαίο – Ώρες αγωνίας για τον τραγουδιστή