Eurobasket 2022: Πλήγμα για την Ουγγαρία - Εκτός διοργάνωσης ο Χάνγκα
fiba.basketball

Πρόωρο τέλος έλαβε για τον Άνταμ Χάνγκα το Eurobasket του 2022.

Ο παίκτης της Ρεάλ Μαδρίτης ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις, ενώ υπέστη και τράβηγμα στον αγώνα με τη Γαλλία παίζοντας για 28 λεπτά.

Το γεγονός αυτό σε συνδυασμό με το γεγονός ότι πλέον, μετά την ήττα με 78-74, η ομάδα του δεν έχει ελπίδες πρόκρισης στους «16» έγραψαν τον επίλογο για τον ίδιο στη διοργάνωση.

«Το πλάνο ήταν να μην παίξω πάνω από 10-15 λεπτά, αλλά είχαμε μόνο ελπίδες πρόκρισης με νίκη. Τα δώσαμε όλα, αλλά το πόδι μου έστελνε… μηνύματα.

Είναι ένα πρόβλημα που είχα όλη τη σεζόν, πότε αυτό ήταν το τελευταίο ματς για μένα», ανέφερε ο Χάνγκα που είχε 18 πόντους.

Παναθηναϊκός AKTOR: Τώρα... μιλάει το ΟΑΚΑ - Κυκλοφόρησαν και εξαφανίζονται τα εισιτήρια του Game 5
Euroleague: Ανακοινώθηκαν οι ημέρες και οι ώρες των Game 5 για Παναθηναϊκό AKTOR και Ολυμπιακό
Ολυμπιακός: Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα - «Φέρτε μας το ευρωπαϊκό»
NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς