Καντζούρης: «Η νίκη κόντρα στον Ιωνικό μετράει διπλά»

Κολοσσός Ρόδου-Ιωνικός: Στη σπουδαία νίκη της ομάδας του και τη δύσκολη συνέχεια στο πρωτάθλημα αναφέρθηκε ο τεχνικός του Κολοσσού

Ο Κολοσσός κατάφερε να πάρει την τρίτη σερί νίκη τους στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League με σκορ 88-81 και ο Ηλίας Καντζούρης μίλησε για το δύσκολο ματς που δεν τους «λύγισε».

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού του Κολοσσού:

«Πήραμε μία πάρα πολύ δύσκολη νίκη. Περιμέναμε ένα παιχνίδι με εξαιρετικά μεγάλο βαθμό δυσκολίας. Γνωρίζαμε ότι ο Ιωνικός είναι μία ομάδα με καλή ομοιογένεια που οφείλεται στον ελληνικό κορμό κατά κύριο λόγο. Το ενεργειακό κομμάτι, στο οποίο είχαμε επενδύσει στο πρώτο ημίχρονο νομίζω ότι δεν λειτούργησε έτσι όπως θέλαμε.

Είχαμε μεγάλα αμυντικά προβλήματα. Θεωρώ ότι στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε καλύτερη δουλειά και βγάλαμε κάποιες καλές άμυνες κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα να βρούμε καλό ρυθμό στην επίθεση. Είχαμε καλές συνεργασίες και στις δύο πλευρές όταν χρειάστηκε, προς το τέλος του αγώνα και άλλη μία φορά συγχαρητήρια στους παίκτες γιατί πήραμε μία νίκη που μετράει διπλά στη διάρκεια του πρωταθλήματος».

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.