Στον Αρκαδικό η μάχη της παραμονής

Τεράστια νίκη για τον Αρκαδικό ο οποίος επιβλήθηκε 98-90 του Λαυρίου για να μείνει ζωντανός στη μάχη της παραμονής.

Κρίσιμο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα σε Αρκαδικό και Λαύριο με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 98-90 και να δείχνουν ικανοί να διεκδικήσουν την παραμονή τους στην κατηγορία.

Στο πρώτο μέρος όλα… έμπαιναν για τους γηπεδούχους και έκλεισαν το ημίχρονο με προβάδισμα 48-37. Η αντίδραση δεν ήρθε από τους φιλοξενούμενους με αποτέλεσμα να πάνε οι δύο ομάδες στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Αρκαδικό μπροστά με 74-59 και να κλείσει το ματς στο 98-90.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Καββαδάς 20, Βαν Όστρουμ 24 (4), Στεφανίδης 4, Μπράουν 17 (2), Νούτινεν 13 (3), Άιρλαντ 2, Καραμολέγκος, Λαμπρόπουλος 8, Κοψαύτης 2, Κωνσταντίνου, Καλλινικίδης 8 (2), Τζουγκαράκης.
ΛΑΥΡΙΟ: Γιανγκ 26 (2), Κρούμπαλι 7, Νίξον 15, Γιαννακόπουλος 10 (2), Μπάρλος 12, Μπάκας, Τσίρος 1, Σακελλαρίου 1, Περράκης 5 (1), Κακλαμανάκης, Μπέμπης, Έβανς 13 (2).

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι