Κανένα πρόβλημα για Χοκς

Εύκολα πέρασαν οι Ατλάντα Χοκς από το Κλίβελαντ, όπου κέρδισαν με 99-83 τους Καβαλίερς.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα και αύξησαν τη διαφορά στο +13 στο ημίχρονο (52-39), καθαρίζοντας το παιχνίδι. Στην τρίτη περίοδο οι Καβαλίερς προσπάθησαν να αντιδράσουν και μείωσαν σε 74-66, όμως στο τελευταίο δωδεκάλεπτο οι Χοκς δεν τους άφησαν κανένα περιθώριο και πήραν τη νίκη με 99-83. Κορυφαίος του αγώνα ο Μάρβιν Ουίλιαμς με 31 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»