ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Εκεί θα δείτε το ντέρμπι

ΑΕΚ και Ολυμπιακός λύνουν τις διαφορές τους στο Κύπελλο Ελλάδας, καθώς το απόγευμα της Τετάρτης (7/2) αναμετρώνται στο ΟΑΚΑ στην ρεβάνς των προημιτελικών.

Οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωποι για τέταρτη φορά μέσα στην φετινή αγωνιστική περίοδο και δεύτερη στο Ολυμπιακό Στάδιο, αυτή την φορά για το Κύπελλο Ελλάδας.

Στο πρώτο ματς, οι «κιτρινόμαυροι» και οι «ερυθρόλευκοι» είχαν αναδειχθεί ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) στο «Γ. Καραϊσκάκης» και στην αναμέτρηση του ΟΑΚΑ καλούνται να «παλέψουν» για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, τα ημιτελικά.

Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο να αρχίσει στις 19:30 και θα υπάρχει γραπτή περιγραφή λεπτό προς λεπτό από το Onsports, ενώ από τα κανάλια της Cosmote TV θα γίνει η τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα και συγκεκριμένα από το πρώτο κανάλι του συνδρομητικού του Φαλήρου.

Τα... ρέστα τους για την πρόκριση (photos)

Τι ποντάρουμε στο ντέρμπι

Τα πλάνα Χιμένεθ και Γκαρθία

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ