Τι ποντάρουμε στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Κρίσιμη είναι η ρεβάνς των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού.

Οι «κιτρινόμαυροι» και οι «ερυθρόλευκοι» θα τεθούν αντιμέτωποι για τέταρτη φορά τη φετινή σεζόν και τρίτη μέσα σε δύο εβδομάδες, ωστόσο το ματς της Τετάρτης (7/2) κρίνει έναν… τίτλο για τους δύο «μονομάχους» μια και ο νικητής θα πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά του δεύτερου τη τάξει θεσμού του ελληνικού ποδοσφαίρου και ο ηττημένος θα αναγκαστεί να μείνει εκτός συνέχειας.

Οι δύο ομάδες προέρχονται από την αναμέτρηση του «Γ. Καραϊσκάκης» για την 20η αγωνιστική της Super League, όπου η ΑΕΚ πήρε τη νίκη 2-1 χάρις στο τέρμα του Γιακουμάκη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Όμως, το θέαμα που παρουσίασαν στον αγωνιστικό χώρο, με εξαίρεση τα τελευταία 10 λεπτά δεν ήταν το καλύτερο δυνατό.

Εκεί θα στηριχθούμε και για την επιλογή μας στο ντέρμπι του επαναληπτικού του Κυπέλλου. Η πρώτη μας επιλογή από την «Novibet» ήταν η ισοπαλία, αλλά η απόδοση 3,05 δεν μας… γεμίζει το «μάτι» και για τον λόγο αυτό, θα ρισκάρουμε με το 0-0 τελικό αποτέλεσμα, κάτι που σημαίνει πως το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση.

Η πρότασή μας:
ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0 7,50

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον