Basket League: Κυριάρχησε η έδρα, σπουδαίο «διπλό» ο Κολοσσός

Η έδρα είχε την τιμητική της στους σημερινούς (28/03) αγώνες της 22ης αγωνιστικής της Basket League. Δείτε, αναλυτικά, τα αποτελέσματα.

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ο ΠΑΟΚ να ξεπεράσει το εμπόδιο του Απόλλωνα Πατρών στο κλειστό της Πυλαίας, άνετη νίκη είχαμε και για τον ΚΑΟΔ επί του Πανελευσινιακού στο «Δημήτρης Κραχτίδης». Στο «Μελίνα Μερκούρη» το Ρέθυμνο έκανε την ανατροπή απέναντι στην Κηφισιά, φθάνοντας σε σημαντική νίκη, ενώ στο Δημοτικό Κλειστό Κατσιμήδου ο Κολοσσός Ρόδου πέτυχε το μοναδικό «διπλό» της ημέρας, απέναντι στα Τρίκαλα BC. Αναλυτικά τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής της Basket League

Σάββατο 28/03
«Δ. Κραχτίδης» ΚΑΟΔ - Πανελευσινιακός 76-61
Πυλαίας ΠΑΟΚ - Απόλλωνας Πατρών 68-46
«Μ. Μερκούρη» Ρέθυμνο - Κηφισιά 63-58
ΔΚΓ Τρικάλων Τρίκαλα BC - Κολοσσός Ρόδου 87-94

Κυριακή 29/03
ΟΑΚΑ 13.00 ΑΕΚ - Άρης Καρακατσούνης, Παπαπέτρου, Ανδρικόπουλος (Βιδάλης)
ΔΚΓ Ήλιδας 18.00 Κόροιβος Αμαλιάδας - Ολυμπιακός Κορομηλάς, Μπίκας, Σκούτας (Πολιτόπουλος)

Δευτέρα 30/03
Ν. Σμύρνης 19.00 Πανιώνιος - Παναθηναϊκός Ταβουλαρέας, Βαρδάλος, Μαλαμάς (Παλάτος)

Δείτε, εδώ, τη βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα του πρωταθλήματος.

Παρακολουθήστε, μέσα από το live του Onsports, την εξέλιξη των σημερινών (28/03) αγώνων...

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό