Το πανόραμα του Παγκοσμίου

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 31 Αυγούστου 2011 07.54

Οι αγωνιστικές, οι βαθμολογίες και οι επόμενοι αγώνες στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πόλο Νέων ανδρών που διεξάγεται στο Βόλο.

Αναλυτικά:
Α΄ ΦΑΣΗ
=======
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1η ημέρα - Σάββατο 27 Αυγούστου

Πουέρτο Ρίκο-Καναδάς      8-15

Αυστραλία-ΕΛΛΑΔΑ          6-6

Ρεπό: Γαλλία

2η ημέρα - Κυριακή 28 Αυγούστου

Καναδάς-Αυστραλία         1-12

Γαλλία-Πουέρτο Ρίκο      18-4

Ρεπό: ΕΛΛΑΔΑ

3η ημέρα - Δευτέρα 29 Αυγούστου

Αυστραλία-Γαλλία         10-5

ΕΛΛΑΔΑ-Καναδάς           19-1

Ρεπό: Πουέρτο Ρίκο

4η ημέρα - Τρίτη 30 Αυγούστου

Πουέρτο Ρίκο-Αυστραλία    4-13

Γαλλία-ΕΛΛΑΔΑ             5-12

Ρεπό: Καναδάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ.  Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ    Β.

Αυστραλία       4   3-1-0  41-16   7

ΕΛΛΑΔΑ          3   2-1-0  37-12   5

Γαλλία          3   1-0-2  28-26   2

Καναδάς         3   1-0-2  17-39   2

Πουέρτο Ρίκο    3   0-0-3  16-46   0

5η ημέρα - Τετάρτη 31 Αυγούστου

34. 09:30 Γαλλία-Καναδάς

33. 20:00 ΕΛΛΑΔΑ-Πουέρτο Ρίκο

Ρεπό: Αυστραλία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η ημέρα - Σάββατο 27 Αυγούστου

Κουβέιτ-Ουγγαρία    0-26

Καζακστάν-Ιράν     11-11

Ρεπό: Ιταλία

2η ημέρα - Κυριακή 28 Αυγούστου

Ιράν-Κουβέιτ       14-3

Ιταλία-Καζακστάν   20-2

Ρεπό: Ουγγαρία

3η ημέρα - Δευτέρα 29 Αυγούστου

Ουγγαρία-Ιράν      15-3

Κουβέιτ-Ιταλία      2-26

Ρεπό: Καζακστάν

4η ημέρα - Τρίτη 30 Αυγούστου

Ιταλία-Ουγγαρία    13-8

Καζακστάν-Κουβέιτ  16-3

Ρεπό: Ιράν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ.  Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ    Β.

Ιταλία       3   3-0-0  59-12   6

Ουγγαρία     3   2-0-1  49-16   4

Ιράν         3   1-1-1  28-29   3

Καζακστάν    3   1-1-1  29-34   3

Κουβέιτ      4   0-0-4   8-82   0

5η ημέρα - Τετάρτη 31 Αυγούστου

35. 11:00 Ουγγαρία-Καζακστάν

36. 12:30 Ιταλία-Ιράν

Ρεπό: Κουβέιτ

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η ημέρα - Σάββατο 27 Αυγούστου

Κροατία-Βραζιλία           17-4

Ουζμπεκιστάν-Αίγυπτος       7-10

Ρεπό: Μαυροβούνιο

2η ημέρα - Κυριακή 28 Αυγούστου

Αίγυπτος-Κροατία            4-11

Μαυροβούνιο-Ουζμπεκιστάν   22-8

Ρεπό: Βραζιλία

3η ημέρα - Δευτέρα 29 Αυγούστου

Βραζιλία-Αίγυπτος          12-3

Κροατία-Μαυροβούνιο        10-6

Ρεπό: Ουζμπεκιστάν

4η ημέρα - Τρίτη 30 Αυγούστου

Ουζμπεκιστάν-Κροατία        6-23

Μαυροβούνιο-Βραζιλία       15-6

Ρεπό: Αίγυπτος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ.  Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ    Β.

Κροατία         4   4-0-0  61-20   8

Μαυροβούνιο     3   2-0-1  43-24   4

Βραζιλία        3   1-0-2  22-35   2

Αίγυπτος        3   1-0-2  17-30   2

Ουζμπεκιστάν    3   0-0-3  21-55   0

5η ημέρα - Τετάρτη 31 Αυγούστου

37. 16:00 Βραζιλία-Ουζμπεκιστάν

38. 17:20 Μαυροβούνιο-Αίγυπτος

Ρεπό: Κροατία

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η ημέρα - Σάββατο 27 Αυγούστου

Σερβία-Νότια Αφρική    20-3

ΗΠΑ-Ισπανία             4-7

Ρεπό: Μεξικό

2η ημέρα - Κυριακή 28 Αυγούστου

Νότια Αφρική-ΗΠΑ        2-20

Μεξικό-Σερβία           5-12

Ρεπό: Ισπανία

3η ημέρα - Δευτέρα 29 Αυγούστου

Ισπανία-Νότια Αφρική   17-1

ΗΠΑ-Μεξικό             17-4

Ρεπό: Σερβία

4η ημέρα - Τρίτη 30 Αυγούστου

Μεξικό-Ισπανία          5-20

Σερβία-ΗΠΑ             10-6

Ρεπό: Νότια Αφρική

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ.  Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ    Β.

Ισπανία         3   3-0-0  44-10   6

Σερβία          3   3-0-0  42-14   6

ΗΠΑ             4   2-0-2  47-23   4

Μεξικό          3   0-0-3  14-49   0

Νότια Αφρική    3   0-0-3   6-57   0

5η ημέρα - Τετάρτη 31 Αυγούστου

40. 14:00 Μεξικό-Νότια Αφρική

39. 18:40 Ισπανία-Σερβία

Ρεπό: ΗΠΑ

Β΄ ΦΑΣΗ

=======

Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου

41. 09:30 4ος Α΄ ομίλου-5ος Δ΄ ομίλου (Θέσεις 13-20)

42. 11:00 4ος Β΄ ομίλου-5ος Γ΄ ομίλου (Θέσεις 13-20)

43. 12:30 Πουέρτο Ρίκο-4ος Δ΄ ομίλου (Θέσεις 13-20)

44. 14:00 Κουβέιτ-4ος Γ΄ ομίλου (Θέσεις 13-20)

45. 16:00 2ος Α΄ ομίλου-ΗΠΑ (Αγώνας για πρόκριση στους «8»)

46. 17:20 2ος Β΄ ομίλου-3ος Γ΄ ομίλου (Αγώνας για πρόκριση στους «8»)

47. 18:40 3ος Α΄ ομίλου-2ος Δ΄ ομίλου (Αγώνας για πρόκριση στους «8»)

48. 20:00 3ος Β΄ ομίλου-2ος Γ΄ ομίλου (Αγώνας για πρόκριση στους «8»)

Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου

49. 09:00 Ηττημένος 41-Ηττημένος 42 (Θέσεις 17-20)

50. 10:30 Νικητής 41-Νικητής 42 (Θέσεις 13-16)

51. 12:00 Ηττημένος 43-Ηττημένος 44 (Θέσεις 17-20)

52. 13:30 Νικητής 43-Νικητής 44 (Θέσεις 13-16)

53. 15:00 Ηττημένος 45-Ηττημένος 46 (Θέσεις 9-12)

54. 16:20 Ηττημένος 47-Ηττημένος 48 (Θέσεις 9-12)

55. 17:40 1ος Α΄ ομίλου-Νικητής 46 (Προημιτελικός)

56. 19:00 Ιταλία-Νικητής 45 (Προημιτελικός)

57. 20:20 Κροατία-Νικητής 47 (Προημιτελικός)

58. 21:40 1ος Δ΄ ομίλου-Νικητής 48 (Προημιτελικός)

Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου

59. 09:00 Ηττημένος 49-Ηττημένος 51 (Θέσεις 19-20)

60. 10:30 Νικητής 49-Νικητής 51 (Θέσεις 17-18)

61. 12:00 Ηττημένος 50-Ηττημένος 52 (Θέσεις 15-16)

62. 13:30 Νικητής 50-Νικητής 52 (Θέσεις 13-14)

63. 15:00 Ηττημένος 53-Ηττημένος 54 (Θέσεις 11-12)

64. 16:20 Νικητής 53-Νικητής 54 (Θέσεις 9-10)

65. 17:40 Ηττημένος 55-Ηττημένος 57 (Θέσεις 5-8)

66. 19:00 Ηττημένος 56-Ηττημένος 58 (Θέσεις 5-8)

67. 20:20 Νικητής 55-Νικητής 57 (Ημιτελικός)

68. 21:40 Νικητής 56-Νικητής 58 (Ημιτελικός)

Κυριακή 4 Σεπτεμβρίου

69. 15:30 Ηττημένος 65-Ηττημένος 66 (Θέσεις 7-8)

70. 17:00 Νικητής 65-Νικητής 66 (Θέσεις 5-6)

71. 18:30 Ηττημένος 67-Ηττημένος 68 («Μικρός τελικός»)

72. 20:00 Νικητής 67-Νικητής 68 (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.