Το πανόραμα της πρεμιέρας της Football League

Σπουδαίες εκτός έδρας νίκες για Νίκη Βόλου (3-1 στα Ψαχνά), Καλλιθέα (2-1 στη Δράμα), Φωκικό (3-1 στην Επανομή). Εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους οι Ολυμπιακός Βόλου (2-0 την Καβάλα), Απόλλων Σμύρνης (1-0 τον Θρασύβουλο) και Αναγέννηση Γιαννιτσών (2-1 τον Βύζαντα Μεγάρων).

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με την Καβάλα και παρότι έπαιζε για περίπου ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, επικράτησε 2-0. Με το δεξί μπήκε και η άλλη ομάδα του Βόλου, η Νίκη, που πέρασε 3-1 από την έδρα του Ηρακλή Ψαχνών.

Στη Δράμα η Καλλιθέα εκμεταλλεύτηκε τραγικά λάθη στην άμυνα της Δόξας και πήρε το τρίποντο (2-1) με ανατροπή, ενώ το ντεμπούτο του Κριστόφ Βαζέχα στον Φωκικό συνδυάστηκε με νίκη στην Επανομή (3-1). Σπουδαία νίκη για την Αναγέννηση Γιαννιτσών στο εντός έδρας ματς με τον Βύζαντα Μεγάρων (2-1) και του Απόλλωνα, έστω και δύσκολα (1-0) απέναντι στον Θρασύβουλο.

Πιερικός – Παναχαϊκή 0-0

Θυμηθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων της Football League από το Onsports.

{coveritlive}d2cdcf89cd{/coveritlive}

ΠΑΟΚ: Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χόρεψε αγκαλιά με την κούπα! - Δείτε το video
Λίβερπουλ: Επίσημο! Ο Άρνε Σλοτ είναι ο αντικαταστάτης του Γιούργκεν Κλοπ
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Σαν παίζουμε εντός έδρας», δήλωσε ο Γιοβετιτς
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Στην Πλατεία Κοτζιά το Fan Festival