Εντυπωσιακή Νίκη, 3-1 στα Ψαχνά

Με τον πλέον πειστικό τρόπο επέστρεψε στη Football League η Νίκη Βόλου που επικράτησε 3-1 του Ηρακλή Ψαχνών στην Εύβοια.

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος η Νίκη Βόλου η οποία από αρκετά νωρίς έδειξε τις διαθέσεις της. Στην πρεμιέρα της Football League πέρασε νικηφόρα 3-1 του Ηρακλή Ψαχνών και έκανε ονειρικό ξεκίνημα.

Στο 15’ ο Κυριάκος έκανε τη σέντρα με τον Φλίγκο να κάνει την κεφαλιά και να νικάει τον Σικαλιά ανοίγοντας το σκορ για τους Βολιώτες. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, καθώς ο Μάριος Σέγκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το παιχνίδι στα ίσια για τους γηπεδούχους.

Με την έναρξη της επανάληψης, η ομάδα του Βόλου μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ με τέρμα του Μήτση στο 52’.  Το τελικό αποτέλεσμα για τους φιλοξενούμενους, διαμορφώθηκε στο 84΄ όταν ο Ουέλινγκτον δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Κονέ, Μπακομήτρος, Τάουερ, Βαγγελί, Ρούτσης, Σέγκος (79’ Ιακωβάκης), Χαϊκάλης, Ντελέκος (63’ Τζάκης), Μούσα Ποκόνγκ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Καρακούτσης, Ψιάνος, Μήτσης, Καρατζάς (60’ Σαμαράς), Βέρτζος, Ριζογιάννης, Κυριάκος, Σκούφαλης (54’ Τάσιτς), Πορτουλίδης, Τάντιτς, Φλίγκος (75’ Ουέλινγκτον).

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1