«Χόρτασε» ποδόσφαιρο ο Βόκολος!

Έναν ποδοσφαιριστή πήγε να παρακολουθήσει ο Λεωνίδας Βόκολος, δώδεκα γκολ κι ένα από τα πιο… τρελά ματς στην ιστορία της Liga Adelante ήταν αυτό που είδε τελικά!

Όπως ήταν ήδη γνωστό από το ρεπορτάζ του Παναθηναϊκού των προηγούμενων ημερών, ο τεχνικός διευθυντής της ομάδας ταξίδεψε στην Ισπανία έτσι ώστε να δει από κοντά τον Χουάνμα, ποδοσφαιριστή της Νουμάνθια. Ο Λεωνίδας Βόκολος βρέθηκε στο «Λος Παχαρίτος», είδε τον αγώνα και δεν γνωρίζουμε τι μπορεί να σημείωσε στο μπλοκάκι του για τον 32χρονο κεντρικό αμυντικό της Νουμάνθια, τον οποίο έχει στη λίστα του το «τριφύλλι».

Το δεδομένο είναι πως ο τεχνικός διευθυντής του Παναθηναϊκού δεν… βαρέθηκε καθώς είδε με τα ίδια του τα μάτια ένα από τα πλέον απίστευτα ματς στην ιστορία του ισπανικού ποδοσφαίρου! Το τελικό 6-6, από μόνο του προκαλεί εντύπωση! Το γεγονός ότι το ματς είχε δέκα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, προκαλεί ακόμα περισσότερη εντύπωση. Ένα παιχνίδι, πάντως, που σίγουρα δεν τιμά τις άμυνες των δυο ομάδων αλλά προσέφερε απίστευτο θέαμα σε όσους το είδαν!

Όσο για τη διακύμανση; Πάρτε… ανάσα και διαβάστε…

Στο 11' ο Ιάγκο έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους για να ισοφαρίσει στο 35' ο Χούλιο Άλβαρες για τη Νουμάνθια. Στο 49' ο Πελάγιο έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του, για να έρθει ο - γνωστός μας από τη θητεία του στον Άρη - Νταβίντ Αγκάνθο (σ.σ. στη φωτο με τον Χουάνμα) να διαμορφώσει το 1-3 στο 57' της αναμέτρησης. Στο 61' ο Αράνδα μείωσε σε 2-3 ενώ στο 68' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Ιάγκο να κάνει το 2-4! Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Σέρχι μείωσε σε 3-4 και στο 71' ο Πελάγιο έκανε το 3-5. Ο Νταβίντ Λόπεζ στο 80' έδειξε να κλειδώνει το ματς με το έκτο γκολ της Λούγκο, αλλά στο 84' ο Σέρχι και πάλι μείωσε εκ νέου! Στο 90' ο Αράνδα έκανε το 5-6 ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Νατάλιο έκανε το 6-6 μέσα σε... πανζουρλισμό από τους φιλάθλους!!!

Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία