MiniEURO 2014: Ξεκίνημα με πεντάρα για την Ελλάδα!

Σαρωτικοί οι Έλληνες παίκτες κέρδισαν 5-0 τη Λιθουανία και το απόγευμα (18:00) τα δίνουν όλα για το ματς-τελικό με τη Σλοβενία!

Αυτό και αν ήταν ιδανικό ξεκίνημα! Η Ελληνική ομάδα minifootball ήταν εξαιρετική στην πρεμιέρα του πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Μαυροβούνιο και σταμάτησε το κοντέρ στα… πέντε απέναντι στην ομάδα της Λιθουανίας!

Η ομάδα του Αποστόλη Γκαϊφύλλια είχε τον έλεγχο από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και έδειξε ότι είναι ικανή φέτος για μεγάλα πράγματα!

Πλέον η ελληνική ομάδα αντιμετωπίζει στις 18:00 τη Σλοβενία και οι παίκτες μας θα τα δώσουν όλα για τη νίκη, η οποία σε μεγάλο βαθμό θα «σφραγίσει» την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης!

H UMBRO ντύνει την Ελληνική Ομάδα και συνδέει το όνομά της μαζί της τουλάχιστον μέχρι και το 2016 αποδεικνύοντας με τον πλέον έμπρακτο τρόπο πως κινείται στρατηγικά στο χώρο της.

mini1

Η εικόνα του αγώνα

Η Ελληνική ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, με δύο χαμένες ευκαιρίες στα πρώτα 3 λεπτά, μέχρι να ανοίξει το σκορ στο 4', όταν το εκπληκτικό σουτ του Νικολάου έστειλε τη μπάλα στο δεξί "παραθυράκι" του Λιθουανού τερματοφύλακα, Ταρακανόβας!

Το 1-0 ήταν μία φυσική εξέλιξη του ματς, αφού η ελληνική ομάδα είχε κλείσει τους Λιθουανούς στο μισό γήπεδο.

Στο 8', Ο Λευκαρίτης με πλάγιο βρήκε στην αριστερή πτέρυγα τον Καραβίδα και ο τελευταίος με "ξερό" σουτ έκανε το 2-0.

Ο Ντούβλης με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι στο 15', χάνοντας έτσι μεγάλη ευκαιρία για το 3-0.

Στο 19', ο Νικολάου έχασε μεγάλη ευκαιρία, όντας μόνος απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, με το πλασέ του να περνά μόλις άουτ.

Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, η Ελληνική ομάδα πέτυχε νέο τέρμα! Η βαθιά μπαλιά από τον Χατζημηνά στο 23' βρήκε τον Λεβέντη, ο οποίος με άψογο πλασέ έκανε το 3-0!

Πέντε λεπτά αργότερα, ο συνδυασμών των Ελλήνων ήταν μαγικός έξω από την περιοχή των Λιθουανών, με τον Ντούβλη να βρίσκει τον Ανδρεόπουλο, ο οποίος έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 4ο γκολ.

Στο 39', μπήκε το κερασάκι στην τούρτα: Καραβίδας και Λεβέντης συνδυάστηκαν στην αντεπίθεση και ο τελευταίος πλάσαρε υποδειγματικά για το 5-0!!! Η καλύτερη πρεμιέρα για την Ελλαδάρα μας!!!

Δεν είναι τυχαίο που μία κορυφαία ελληνική εταιρία με μεγάλη δραστηριότητα εκτός Ελλάδας, όπως η OB (Orphee Beinoglou) είναι χορηγός της Ελληνικής Ομάδας μέχρι και το 2015. Στον χώρο των logistics, αποτελεί leading brand στην Ελλάδα, τα Βαλκάνια και γενικότερα την Ανατολική Ευρώπη.

ΕΛΛΑΔΑ (Γκαϊφύλλιας): Χατζημηνάς, Ξανθός, Καραβίδας, Αντζούρης, Γκιάτης, Λεβέντης, Ντούβλης, Νικολάου, Παπαδόπουλος, Συμσπύρης, Ανδρεόπουλος, Λευκαρίτης

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία