Με τέτοιον πορτιέρο, τί να τον κάνεις τον φορ; (video)

Απίστευτο γκολ από τον τερματοφύλακα της Βάρναμο, ο οποίος προωθήθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τη Βάρμπεργκ και σκόραρε για να χαρίσει στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας!

Ο αγώνας της Β’ κατηγορίας της Σουηδίας ανάμεσα στη Βάρναμο και τη Βάρμπεργκ ήταν στο 3-2 υπέρ των φιλοξενούμενων. Το παιχνίδι είχε φτάσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και οι γηπεδούχοι πήραν κόρνερ, με τον τερματοφύλακά τους, Μπιόρν Άκεσον, να προωθείται. Το… κορυφαίο, είναι πως ο πορτιέρο της Βάρναμο δεν σκόραρε με κάποια κεφαλιά, αλλά παρέμεινε στα καρέ του… συναδέλφου της Βάρμπεργκ μετά την πρώτη απομάκρυνση της μπάλας και κατάφερε να τον νικήσει μ’ ένα «ξερό» σουτ μέσα από την περιοχή!

Απολαύστε το…

ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ