Βόλεϊ: Ενίσχυση made in Japan για τον Μίλωνα
Βόλεϊ: Τον Ιάπωνα, Γουατάρο Τανινκούτσι, απέκτησε η ομάδα του Μίλωνα για τη θέση του λίμπερο.
Μεταγραφική στροφή στην Άπω Ανατολή επιχειρεί ο Μίλωνας ενόψει της νέας περιόδου, καθώς μετά τον πασαδόρο Ρίου Γιαμαμότο η ομάδα της Νέας Σμύρνης ανακοίνωσε και την απόκτηση του λίμπερο Γουατάρο Τανιγκούτσι, που επίσης προέρχεται από την χώρα του «ανατέλλοντος ήλιου».
Έτσι ο προπονητής του συλλόγου, Σάκης Ψάρρας, μετρά ήδη τρία νέα όπλα στις επιλογές του για τη σεζόν 2024-25, αφού στο ενδιάμεσο είχε αποκτηθεί και ο Σπύρος Χάκας.
«Ο Wataru Taniguchi στον Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων.
H διοίκηση του Τ.Α.Α. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Libero Wataru Taniguchi. Η διοίκηση και το προπονητικό επιτελείο του Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων καλωσορίζει τον Wataru και του εύχεται υγεία και επιτυχημένη συνεργασία», αναφέρει η ανακοίνωση.