Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός στη Ρώμη από τη Βοντρουσόβα

Μαρία Σάκκαρη: Στον 3ο γύρο ολοκληρώθηκε η παρουσία της Ελληνίδας τενίστριας στο Masters της Ρώμης, μετά την ήττα 2-0 σετ από την Μαρκέτα Βοντρουσόβα.

Το έργο της Μαρίας Σάκκαρη απέναντι στην Τσέχα Νο 70 στον κόσμο, ήταν εκ προοιμίου δύσκολο και αυτό επιβεβαιώθηκε και κατά τη διάρκεια του αγώνα, με τον οποίο άνοιξε το πρόγραμμα της ημέρας στο «Pietrangeli».

Η Τσέχα μπήκε δυνατά στον αγώνα και έκανε άμεσα το πρώτο break, πήρε προβάδισμα 5-4 και σέρβιρε για το πρώτο σετ, αλλά η Ελληνίδα αθλήτρια αντέδρασε, απάντησε στο break, όμως, δεν τα κατάφερε στη συνέχεια, μια και η αντίπαλός της, της… έσπασε το σερβίς και πήρε το πρώτο σετ 7-5, έπειτα από 47 λεπτά.

Στο δεύτερο, η Μαρία Σάκκαρη προσπάθησε να αντιδράσει, προηγήθηκε 1-0 αλλά και πάλι η Μαρκέτα Βοντρουσόβα απάντησε με γρήγορο break και κατάφερε να πάρει το κρίσιμο τέταρτο game, με αποτέλεσμα στη συνέχεια να κρατήσει το σερβίς της και να πάρει τη νίκη 2-0 σετ.

Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup