Ισοφάρισε η Μονπελιέ

Η Μονπελιέ στο χθεσινό (18/6) αγώνα νίκησε με 8-7 τη Μαρσέιγ, στη σειρά των τελικών του γαλλικού πρωταθλήματος και ισοφάρισε σε 1-1.

Οι παίκτες του Φαμπιέν Βασέρ προηγούνταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με όλο το παιχνίδι να γίνεται από τη δεξιά πλευρά και τον πολύ καλό Σέρβο Νίκολα Πόποβιτς με 4 γκολ (τα δύο με πέναλτι). Όλα θα κριθούν στο παιχνίδι της Κυριακής , στο Μονπελιέ.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-1, 3-1, 1-3
Τα γκολ της Μονπελιέ σημείωσαν οι: Πόποβιτς 4, Πεισόν 1, Σιποτέλ 1, Αγκουιλάρ 1,  Πιρά 1.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια επικράτησαν τα φαβορί.

Θέσεις 3-4: Νις - Εξ Λε Μπαν 13-5

Θέσεις 5-6: Ντουέ - Σετ 9-10

Θέσεις 7-8: Ταβερνί - Στρασμπούργκ 10-7

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα