Challenge Cup Γυναικών: «Πάνοπλος» στην Ελβετία για τη πρόκριση ο Παναθηναϊκός
Intime.gr

Με μοναδικό στόχο το «διπλό» -παρότι χρειάζεται μόλις σετ- για την πρόκριση στους «32» του Challenge Cup γυναικών ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην Ελβετία, όπου σήμερα, Τετάρτη 30/11 στις 8:30μ.μ. θα αντιμετωπίσει την Πφέφινγκεν.

Οι νταμπλούχες Ελλάδας στο πρώτο παιχνίδι στο κλειστό του Αγίου Θωμά επικράτησαν με 3-0 σετ κάτι που σημαίνει πως έχουν τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, καθώς θα χρειαστούν μόλις δύο σετ.

Τα… φίνα κορίτσια του Παναθηναϊκού προέρχονται από την εντός έδρας νίκη με 3-0 σετ επί της Θέτιδας, ενώ η Πφέφινγκεν ηττήθηκε από τη πρωτοπόρο του Ελβετικού πρωταθλημάτος Νοσατέλ και έπεσε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 6 βαθμούς και ρεκόρ 2-5.

Η αρχηγός του «τριφυλλιού», Αθηνά Παπαφωτίου δήλωσε σχετικά με την αναμέτρηση:

«Έχουμε ένα σημαντικό παιχνίδι στην έδρα της ελβετικής ομάδας. Μπορεί να κερδίσαμε στο πρώτο ματς 3-0 αλλά κάθε παιχνίδι έχει τις δικές του προκλήσεις κι εμείς θα πάμε για την πρόκριση. Μας ενδιαφέρει παράλληλα με το αποτέλεσμα, να βελτιώνουμε το δικό μας παιχνίδι και να χτίζουμε τη σταθερότητα μας».

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Γερμανός Μίρκο Τιλ και ο Άγγλος Σεμπάστιαν Βίντλαρζ.

Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία