Volley League: Εύκολα τον Πήγασο ο Ολυμπιακός
EUROKINISSI

Τη νίκη με 3-0 σετ πήρε κόντρα στον Πήγασο ο Ολυμπιακός

Το αήττητο στη Volley League διατήρησε για πέμπτη σερί αγωνιστική ο Ολυμπιακός καθώς επικράτησε 3-0 σετ του Πήγασου και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Στερν ήταν σε εξαιρετικό απόγευμα, με τον Ολυμπιακό να φτάνει έτσι τους 14 βαθμούς και να ετοιμάζεται πλέον για το μεγάλο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στον Άγιο Θωμά το επόμενο Σάββατο (26/11), ένα ματς που μπορεί να ξεκαθαρίσει σε μεγάλο βαθμό την κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι το πάλεψαν στο 1ο σετ και έφτασαν πολύ κοντά και στο να το πάρουν, φτάνοντας στο 22-24, ωστόσο οι Πειραιώτες αντέδρασαν και κατάφεραν και το γύρισα, παίρνοντας τελικά το σετ με σκορ 27-25. Από εκεί και πέρα δεν αντιμετώπισαν ξανά κάποια δυσκολία και κέρδισαν σχετικά άνετα τα δύο επόμενα σετ, φτάνοντας στη νίκη με σκορ 3-0.

ΠΑΟΚ: Πέθανε ο Νίκος Τζαντζαράς
LIVE Euroleague: Ο «τελικός» για το Final Four του Παναθηναϊκού AKTOR κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ
Παναθηναϊκός Aktor: Στο ΟΑΚΑ για τον... τελικό ο Δ. Γιαννακόπουλος
Παναθηναϊκός: Ατομικό για Μπερνάρ και Ιωαννίδη